Image

Beste Marnixvriend(in) of -sympathisant

We nodigen je graag en met de nodige trots uit op de voorstelling van het boekje 'De Spits van Heffen' dat de basis is van het eerste ‘Spoorzoekers’-erfgoedproject waarvan wij de initiatiefnemer zijn.


Kadering

Het erfgoedinitiatief ‘Spoorzoekers’, wil kinderen en jongeren opnieuw warm maken voor lokale geschiedenis en cultureel erfgoed. De vaststelling is dat kennis van het verleden en interesse in de eigen cultuur bij de jeugd afneemt, terwijl de overdracht binnen gezinnen en tussen generaties minder vanzelfsprekend is geworden.

Daarom willen we kleinschalige, lokale erfgoedinitiatieven en cultureel-educatieve projecten realiseren met partners uit het maatschappelijk veld. Erfgoed wordt daarbij tastbaar gemaakt via volksverhalen, kinderboeken, herinneringsplaten, restauraties of andere creatieve vormen.

Het eerste concrete project – De Spits van Heffen - draait rond de kerktoren van Heffen, die op 9 juli 2024 zijn spits verloor tijdens een storm. Dit historische feit was de basis voor een erfgoedverhaal voor tieners, uitgewerkt via een boek in samenwerking met lokale partners.

Marnixring Mechelen Gaston Feremans steunt dit goede doel omdat aansluit bij zijn kernwaarden: de Nederlandse taal, Vlaams erfgoed en de overdracht van kennis en cultuur tussen generaties.


Uitnodiging - Boekvoorstelling “De Spits van Heffen” & dorpswandeling
zaterdag 26 september

Toen de storm over Heffen raasde…
Herinner jij je de hevige storm van 9 juli 2024 nog, die de toren van onze Sint-Amanduskerk wegblies?
Deze ingrijpende gebeurtenis vormt het decor voor een bijzonder nieuw kinderboek van illustrator en creatieve geest Dirk Huyghe. Een meeslepend verhaal waarin waargebeurde feiten en verbeelding samenkomen.

We nodigen jongen oud van harte uit om dit unieke boek samen feestelijk te ontdekken!

  • Wanneer: Zaterdag 26 september 2026 - Aanvang: 15.00 uur
  • Locatie: Kerk van Sint-Amandus, Heffen - Toegang: Gratis

Programma

  • 15.00 uur - Officieel startmoment in de kerk
    • Presentatie van het nieuwe kinderboek 'De spits van Heffen' door Dirk Huyghe.
    • Sfeervol verteltheater voor de kinderen.
    • Het ervaringsboek: Blader door het boek en deel jouw eigen herinneringen of verhalen over de storm van 9 juli 2024 in het speciale herinneringsboek.
    • Originele tekeningen uit het boek krijgen een permanente plek in de kerk.
  • Aansluitend: Inwandeling van de nieuwe dorpswandeling
    • We wandelen samen de gloednieuwe, begeleide route van een kleine 4 km door
      het mooie Heffen.
  • Eindpunt — Café Den Heffer
    • We sluiten de gezellige middag af in Cafe Den Heffer.
    • Elke deelnemer aan de wandeling krijgt hier een gratis consumptie aangeboden!

Het boek 'De spits van Heffen' zal ter plaatse te koop zijn voor € 15. (De kerk blijft op zaterdag 26/09 open tot 17u.)

U kan ook vooraf intekenen en het boek ophalen op 26/09, na afloop van de voorstelling.


We hopen van harte dat je aanwezig zult zijn op dit evenement dat veel uitstraling zal krijgen en waarvan wij de bezieler en hoofdsponsor zijn.

Namens het bestuur

Toon
Voorzitter Marnixring Mechelen Gaston Feremans

Praktische informatie

Organisator:
Mechelen Gaston Feremans

Startdatum:
26 September 2026 15:00

Einddatum:
26 September 2026 18:00